Správy

 

JCDecaux realizuje prvý infraštruktúrny projekt v Rusku po svojej investícii do Russ Outdoor

Paríž, 4. júla 2013 - JCDecaux SA (Euronext Paris: DEC), celosvetová jednotka medzi spoločnosťami poskytujúcimi služby vonkajšej reklamy, zrealizovala svoj prvý infraštruktúrny projekt v Rusku po nedávnej investícii do Russ Outdoor. Systém požičovne bicyklov Velik bol uvedený do prevádzky 1. júla 2013 v ruskej Kazani a bude zahŕňať 12 samoobslužných dokovacích staníc na bicykle a 260 bicyklov v celom meste.
Kazaň (8. najväčšie mesto v Rusku s populáciou 1,1 milióna) je hlavné mesto republiky Tatarstan v Rusku, hostiteľ Univerziády roku 2013, ktoré sa otvárajú 6. júla, a hostiteľské mesto Majstrovstiev sveta vo futbale FIFA v roku 2018. Tento projekt bol odštartovaný v spolupráci s mestom Kazaň a mal za cieľ posilniť dopravnú infraštruktúru Univerziád, a následne slúžiť obyvateľom mesta a stále rastúcemu počtu turistov, ktorí mesto navštevujú.
Štartom svojho programu samoobslužnej požičovne bicyklov v Rusku spoločnosť JCDecaux pokračuje v globálnej expanzii svojich produktových inovácií, ktoré súä špičkou v odbore. Programy samoobslužných požičovní bicyklov spoločnosti už fungujú v 11 krajinách a ich bicykle už boli vypožičané viac ako 300 miliónov krát.
Jean-Franç Decaux, predseda výkonného vedenia a generálny riaditeľ spoločnosti JCDecaux, dodal: „Veľmi nás teší realizácia prvého infraštruktúrneho projektu v Rusku po investícii do Russ Outdoor. Dúfam, že program samoobslužnej požičovne bicyklov Velik v Kazani sa stane príkladom aj pre ďalšie ruské mestá. Sme odhodlaní podeliť sa o naše know-how z celého sveta a pomôcť našim ruským partnerom pretransformovať ruské mestá na udržateľnejšie, príjemnejšie a pohodlnejšie mestské prostredia pre obyvateľov miest i pre turistov."
Kľúčové ukazovatele skupiny
- tržby v roku 2012: 2623 miliónov eur; tržby za 1. kvartál 2013: 565,7 miliónov eur
- spoločnosť JCDecaux je kótovaná na zozname Eurolist burzy Euronext Paris a je zaradená do indexu Euronext 100
- Celosvetová jednotka v odbore mestského mobiliáru (434 700 reklamných panelov)
- Celosvetová jednotka v odbore dopravnej reklamy s viac ako 150 letiskami a viac ako 280 zmluvami s prevádzkovateľmi metra, autobusov, vlakov a električiek (358 100 reklamných panelov)
- Európska jednotka v odbore bilbordov (199 600 reklamných panelov)
- Jednotka v odbore vonkajšej reklamy v Ázijsko - Tichomorskom regióne (205 000 reklamných panelov)
- Celosvetová jednotka v odbore samoobslužných požičovní bicyklov
- 1 002 800 reklamných panelov vo viac ako 55 krajinách
- Pôsobí v 3700 mestách s viac ako 10 000 obyvateľmi
- 10 484 zamestnancov


« Späť
Copyright © 2009 JCDecaux. Všetky práva vyhradené!   |   Created by Soyamedia